Наш Хмельницький
Наш Хмельницький

Урок до дня міста

Хмельницький (до 1793 року — Плоскирів, з 1795 по 1954 — Проскурів) — адміністративний центр Хмельницької області і Хмельницького району, значний історичний та сучасний економічний і культурний центр Поділля. Населення 266 тис. Місто розташоване на Західному Поділлі, на берегах Південного Бугу, за 376 км (автомобільний шлях) від Києва. Залізничний вузол (станції Хмельницький, Гречани). Через місто проходять автошляхи Чернівці—Старокостянтинів і Львів—Кіровоград—Донецьк.

15 березня 1941 місто стало центром Кам'янець-Подільської області; 16 січня 1954 — перейменоване на Хмельницький на честь Богдана Хмельницького, центр Хмельницької області.

У 1991 р. хмельничани підтримали проголошення незалежної України. Перейшовши на принципово інші умови господарювання, в місті зуміли зберегти поступальний розвиток міста, переорієнтувавшись на нову економічну модель.

Вулиці Хмельницького — не лише транспортні шляхи, що з'єднують воєдино чвертьмільйонне місто, це, насамперед, історія міста, історія держав, суспільних систем, режимів, які довелося йому пережити, і що знайшло своє відображення в назвах вулиць. На карті Хмельницького зафіксовано більше 500 вулиць, провулків, проїздів та майданів.

    Головні торговельні центри Хмельницького:

    ТРЦ «ОАЗИС»

    ТЦ «Таврія В»

    ГТРЦ «Либідь Плаза»

    ТЦ «Променад Олександрівський»

    ТЦ «Атріум»

    ТЦ «Пасаж»

    ТЦ ЦУМ

    ТЦ «Торгівельний Центр» (відомий, як Дитячий світ)

    ТСЦ «Дубово»

    ТЦ «Ріко»

    ТЦ «Тритон»

    ТЦ «Сіті Центр ХМ»

    ОК «Ультрамарин»

    ТЦ «Торговий Дім на Подільській» вул. Подільська, 93

    ТК «Європа»

У місті декілька раз в рік відбуваються ярмарки різних спрямувань. Частіше всього вони відбуваються на вул. Прибузькій під відкритим небом, початок має о 8-ій год. ранку, але люди збираються ще раніше. І за декілька годин скуповують все з прилавків і у великій кількості. Ще ярмарок має досить багато розваг таких, як вистави музичних колективів Поділля, ігри, конкурси та ні.

Вищу освіту в Хмельницькому можна отримати в низці вищих навчальних закладів, в тому числі і спеціалізованих. У місті працюють виші III–IV рівнів акредитації та I–II рівнів акредитації, як державні (переважно), так і декілька приватних. Виші Хмельницького здебільшого є окремими навчальними закладами, але є також і філіали загальнодержавних ВНЗ.

У Хмельницькому працюють 5 кінотеатрів.

Хмельницький не має великих парків, зате тут доволі багато невеликих парків і скверів. Особливість міста — доглянутість скверів і наявність в них об'єктів дозвілля.