Оптиміст – це не тільки людина, яка вірить у краще, а й людина для якої кожен день – це можливість🥰. Можливість покращення чогось для себе, та чогось для оточуючих людей. Такі люди є реалістами, які мають радість в серці. Вони надихають своїм оптимізмом, підтримкою, добрим словом, посмішкою та переконанням, що все буде добре🌹. Оптимісти фокусують свою увагу на збільшенні позитивних моментів у своєму житті. Навіть прогулюючись у похмурий день з оптимістом, його оптимізм завжиди підніме вам настрій та зігріє топлом☀️.
Сьогодні відзначають Всесвітній день фісташок.
Фісташки називають “зеленим золотом” та мають тисячолітню історію. Родом вони з Центральної Азії та Близького Сходу, зокрема з Ірану. Вони поціновувались в стародавній Персії, ними обмінювалися як подарунками між царськими особами, також про них згадували в Біблії.
У своєму складі фісташки містять багато білка, вітамінів та поживних речовин. Вони містять мало жиру, тому є чудовим помічником при дієті та схудненні.
Цікаве про фісташки:
- фісташки є одними з найдавніших квітучих горіхових дерев;
- фісташкові дерева запилюються вітром;
- в Ірані фісташки називають “усміхненим горіхом”, а в Китаї – “щасливим горіхом”;
- фісташки були важливими для перших дослідників і торговців, вони слугували основним продуктом харчування вздовж Шовкового шляху який зєднував Китай із Заходом;
- перший комерційний урожай фісташок в Америці був зібраний лише в 1976 році, але горіх був присутній в країні з 1800-х років;
- найбільші виробники фісташок у світі: Туреччина, Сирія, Італія та Греція;
- фісташкове дерево росте близько 10-12 років щоб дати перший урожай;
- фісташкове дерево живе вони більше 400 років;
- плоди фісташковоо дерева збирають вночі, томущо на сонці вони виділяють ефірні масла, які можуть отруїти злюдей які збирають врожай.

21-го лютого усі країни відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова першою засвоюється та залишається зрозумілою на все життя. Рідна мова - це мова нації, мова предків, вона пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. В історії української мови були доволі складні часи – її забороняли, викорінювали з побуту, культурного та політичного життя. Але попри всі складнощі наш народ зумів зберегти свою мову якою розмовляють понад 45 мільйонів людей по всьому світу. 

Сьогодні, в умовах спротиву українців повномасштабному російському вторгненню, за українську мову, за національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі борються кращі сини та доньки країни. Мова є сильною рушійною силою, яка об’єднала українців і весь світ та веде до перемоги нашої квітучої України.                                  #Ліцей3_ім_А_Мазура

#бібліотека_Ліцею3_ім_А_Мазура

#Ліцей3_імені_А_Мазура_Хмельницької_міської_ради

#ВсеБудеУкраїна

День Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні  відзначають День Героїв Небесної Сотні на честь подвигу учасників Революції гідності та вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. 

Ця дата стала символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права, гідність та майбутнє країни.  

Герої  Небесної Сотні  віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України. 

Віртуальна історична мандрівка допоможе пригадати події десятирічної давності та вкотре нагадати нам українцям якого жорстокого східного сусіда ми маємо. 

Світла пам’ять кожному, хто поклав своє життя за свободу та незалежність України! Залишаємося гідними своїх Героїв!

#Ліцей3_ім_А_Мазура

#бібліотека_Ліцею3_ім_А_Мазура

#Ліцей3_імені_А_Мазура_Хмельницької_міської_ради

 

#ВсеБудеУкраїна

Сьогодні відзначають День державного герба України. Своїм постановою 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті. Тризуб має тисячолітню історію, уособлює зв'язок з нашими поколіннями та прагнення українського народу до власної держави. Він був знаком Рюриковичів, пізніше був гербом УНР як символ соборності українських земель. У  ХХ століття тризуб уособлював боротьбу українців за незалежність та був заборонений Радянським Союзом.  

Тризуб – це символ держави, який пройшов довгий шлях, з яким українці стверджували віки про державність, соборність і незалежність. Він символізує волю та мить, він об'єднує всіх українців, він зображений на шевронах наших захисників, які захищають сьогодні нашу державу від російської агресії.

Слава Україні! Героям слава!

#Ліцей3_ім_А_Мазура

#бібліотека_Ліцею3_ім_А_Мазура

#Ліцей3_імені_А_Мазура_Хмельницької_міської_ради

#ВсеБудеУкраїна

 

 

 

 

 

 

Кожного року 14 грудня відзначають День різдвяного светра.

Тепленький в’язаний светр з різдвяною тематикою став популярним в Ірландії і Англії у 80-х роках.

Також свій другий шанс різдвяний светр отримав у 2010 році завдяки телеведучому Джиммі Феллон, який вигадав, як за його допомогою зробити щось приємне для глядачів напередодні Різдва.

Благодійна організація Save The Children, яка допомагає молоді у всьому світі цьогоріч знову запустила свій офіційний День різдвяних светрів, щоб зібрати гроші на проекти, що фінансуються ними, які допомагають дітям у всьому світі будувати краще майбутнє.

Тому кожного року у грудні, напередодні Різдвяних свят є гарний привід підняти собі та оточуючим настрій - одягнути гарненький різдвяний светрик.

#Ліцей3_ім_А_Мазура

#бібліотека_Ліцею3_ім_А_Мазура

#Ліцей3_імені_А_Мазура_Хмельницької_міської_ради

#ВсеБудеУкраїна

 

 

Щорічно 6 грудня в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні сили України» відзначається День Збройних Сил України — свято справжньої мужності, героїзму і відваги.
Саме вони зараз стоять на передовій нашого світлого майбутнього без війни й амбіцій росії. Захисникам і захисницям зараз особливо складно, тому не забуваймо їх підтримувати не лише добрим словом вдячності, але й теплими речами, їжею та донатами на необхідне.
З історією та становленням Збройних Сил України знайомлять читачів бібліотеки книги, розміщені на виставці.
Виставка до дня міста - «Моє місто над Бугом - Хмельницький».
Перша згадка про наше місто датується першою половиною XV століття. Польський король Владислав ІІ Ягайло 1431 року надає вірні шляхти привілеї на подільські володіння. Ці дані відомі і прийняті за точку відліку створення міста. Так утворився центр торгівлі на перехресті головних торгових шляхів - Плоскирів.
У 1954 році, коли економіка області почала рухатися на стороні підтримкивійськового сектора, місто стало одним із найбільш значущих військово-промислових виробників в Україні. Приблизно в той же час місто було перейменовано з Проскурова в Хмельницький на честь Богдана Хмельницького, відомого Українського гетьмана.
#ТБЛ_ім_А_Мазура

13 квітня світ відзначає День народження тролейбуса. Його назва має англійське коріння. Слово виникло від поєднання «trolley» — трамвайний вагон — і «bus» — автобус.
Народився він у Німеччина. В 1882 році «безрельсовий трамвай» спроектував інженер Вернер фон Сіменс. Тоді його було названо «електромотом». Транспорт мав вигляд звичайного возу, куди поміщались 4-5 людей без водія. Мав 2 електродвигуни і рухався зі швидкістю 12 км/год. На візок встановили противагу, щоб той не перекидався. Посередині «електромота» стояла щогла, яка з’єднувалась із кабелем. Електродвигун запускався синхронно з тяговим двигуном тролейбуса.
Перший тролейбус в Україні почав їздити вулицями києва 5 листопада 1935 року.
#ТБЛ_ім. А.Мазура
#бібліотека_ТБЛім.А.Мазура

4 березня - День народження мікрофону. Цей пристрій має широке застосування, без нього не проводиться майже жоден захід. Саме в цей день, 1877 року, американський винахідник Еміль Берлінер отримав патент на перший дебютний мікрофон .
Але в цій історії все не так просто. За рік до цього Олександр Белл теж створив мікрофон, що називався, правда, рідинним (або конденсаторним) передавачем. На виставці, присвяченій сторіччю американської революції його і побачив Берлінер і вирішив, що зможе зробити не гірший прилад.
Коли Олександр Белл дізнався про мікрофон, то почав судитися з Берлінером, але суд став на сторону Берлинера. Тоді Белл пішов іншим шляхом - патент, виданий Берлінеру, був викуплений за 50 тисяч доларів, а сам винахідник був прийнятий в Bell Telephone Company на постійну роботу в якості головного спеціаліста по телефонній техніці.
#ТБЛ_ім. А.Мазура
20 лютого 2014-го року є переломною датою надії на краще для всього українського народу. Відчуваючи глибокі і тривалі приниження багатонаціональний український народ пробудився. Він повстав, захищаючи свою честь, гідність, свободу, український дух та незалежність своєї держави.
Слава Героям Небесної Сотні, слава українським воїнам, які з гідністю та честю виконують свій святий обов’язок захищаючи нашу Батьківщину.
#ТБЛ_ім. А.Мазура

18 лютого у День батарейки хочеться нагадати усім про шкоду та користь використаних батарейок.
Першу батарейку випустили у 1956 році. Будь-яка неутилізована батарейка – серйозна загроза. Розкладається вона протягом 100 років. За час свого розкладання вона здатна забруднити близько 20 квадратних метрів землі. Батарейки після своєї служби стають небезпечними відходами. Але вони ще й є джерелом цінних елементів. 80% маси батарейок – це карбон, марганець, цинк, графіт, які можна повторно використовувати.
#ТБЛ_ім. А.Мазура
#бібліотека_ТБЛім.А.Мазура

17 лютого відзначається День кота в Європі (World Cat Day). Це свято є більш народним та громадським. Започаткували його в Італії. Коти та кішечки – це дивовижні, граціозні, ласкаві, мудрі, дружелюбні, уважні, віддані та милі тваринки. Це створіння, які дають людству щастя та радість.

 

Декілька цікавих фактів про котиків:
- У котів потіють лише подушечки лап.
- Якщо кішка дере меблі, спробуйте додати цьому місцю аромат лимона або апельсина.
- Чим більше ви говорите з котами, тим більше вони говорять з Вами.
- Малюнок поверхні носа котів унікальний, як і відбиток пальця людини.
- Єгиптяни голили брови, як ознаку трауру, коли втрачали улюблену кішку.
- Тремтить хвостик кішки – це найбільше відчуття любові, яке вона може виразити.
- Коти, на відміну від собак далекозорі.
- Чутливість кішки до гучності звуку в 3 рази вища, ніж у людини.
- Коти відчувають запахи в 14 разів сильніше, ніж люди.
- Догляд за шерстю заспокоює, нейтралізує агресивність, що зароджується.
- У котів в середньому 12 рухливих вусиків з кожного боку мордочки. В основі вусів є велика кількість нервових закінчень, тому кіт за допомогою них отримує інформацію про все, що його оточує.
- Вуса допомагають котам визначити, чи пролізуть вони в отвір.
- Вуса у кішки дивляться вперед, – вона чимось дуже зацікавлена.
- При нападі когось коти щільно притискують вуха до голови. Це для оберігання від зубів і кігтів противника.
- В господарів котів імовірність інфаркту або інсульту зменшується на 30%.
- У людей і котів за емоції відповідають одні і ті ж ділянки мозку.
- У кішок намагнічені клітини мозку, які діють як компаси, дозволяючи їм легко знаходити дорогу додому.
- У більшості кішок непереносимість лактози, так що молоко не найкращий для них продукт.
#ТБЛ_ім. А.Мазура

День безпечного Інтернету, тематична виставка. Поради як безпечно користуватися Інтернетом.

 

 

#ТБЛ_ім. А.Мазура

 

Американський психолог Вірджинія Сатир сказала: "Для виживання людині потрібно, щоб її обнімали 4 рази на день, 8 раз — для підтримки, і 12 — для особистого зростання та розвитку", сьогодні 21 січня світ святкує Міжнародний день обіймів. Це свято досить молоде, його заснували студенти у 1986 році в США, а потім воно швидко поширилося на всі регіони світу. Обійми є корисними для психологічного і фізичного здоров'я людини. За традицією, у цей день можна обіймати всіх, навіть незнайомців.

 

Тому бібліотека ТБЛ ім. А. Мазура пропонує ознайомитись з причинами користі обіймів.

 

1. Обійми викликають відчуття довіри та безпеки. Це допомагає поводитись більш впевнено та відкрито.

 

2. Обійми здатні підвищувати рівень гормону, який допомагає позбутись відчуття самотності та гніву (окситоцину).

 

3. Довгі обійми сприяють виділенню гормону щастя (серотоніну). Саме завдяки цьому у людини підіймається настрій і з'являється відчуття щастя.

 

4. Обійми зміцнюють імунну систему.

 

5. Обійми здатні підвищувати самооцінку. Коли наші рідні обіймають нас, то проявляють не лише свою любов, а й показують те, що ми — особливі. Такі відчуття та асоціації притаманні кожній людині ще з дитинства.

 

6. Завдяки обіймам розслабляються м'язи, знімається напруга та стрес, а також — втамовується біль.

 

7. Обійми позитивно впливають на нервову систему, заспокоюючи її та покращуючи емоційний стан людини.

 

8. Обійми вчать нас дарувати та приймати, адже в будь-якому з цих випадків ви почуватиметесь краще.

 

9. Дія обіймів схожа на медитацію та сміх. Вони вчать нас відпускати погане і насолоджуватись теперішнім моментом; допомагають об`єднати серце, почуття та дихання.

 

10. Енергія, якою між собою обмінюються люди, обіймаючи один одного, — це внесок в їхні стосунки. Він спонукає до співчуття та розуміння. Це той випадок, коли 1+1=3, тому що приходить розуміння, що ціле — більше, ніж сума його частин. І ця взаємодія, найімовірніше, приведе до безпрограшних результатів.

 

Насправді Всесвітній день обіймів – це свято добра й радості. Тож нехай і ваші обійми несуть добро вам і тим, кому пощастило в них опинитися.

 

#ТБЛ_ім. А.Мазура

 

#бібліотека_ТБЛім.А.Мазура

 

 

 

Коли ми пасятаємо – ми непереможні

 

Україна разом із багатьма країнами Європи відзначає 8 травня як День пам’яті та примирення. Україна зазнала значних втрат внаслідок війни. Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги став червоний мак, як і в багатьох країнах Європи. В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті.

 

Данину пам'яті всіх жертв Другої світової війни віддають у всьому світі.

 

Бібліотека ТБЛ ім. А. Мазура пропонує вашій увазі віртуальну подорож до Дня пам’яті та примирення.

 

 

 

1.     https://old.uinp.gov.ua/methodicmaterial/informatsiini-materiali-do-dnya-pam-yati-ta-primirennya-i-dnya-peremogi-nad-natsizm

 

2.     https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BD%D1%96_%D0%BF%D0%B0%D0%BC%27%D1%8F%D1%82%D1%96_%D1%82%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F

 

3.     https://ua.112.ua/golovni-novyni/den-pamiati-i-prymyrennia-istoriia-ta-znachennia-sviata-dlia-ukrainy-490840.html

 

4.     https://www.youtube.com/watch?v=8UDvNoBepIw

 

5.     https://www.youtube.com/watch?v=mIefP4OecRg

 

 

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність.
У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель. Тому в цей день, 22 січня,кожного року наша держава відзначає День Соборності України – день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно - Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

"Захиснк України" - даний вислів кожна людина розуміє по - своєму. Але людина, яка захищає незалежність своєї країни, її територіальну цілісність, самовіддано присвячує своє життя служінню українському народу це і є ЗАХИСНИК.

Великдень – найбільше християнське свято. Також цей день має ще одну назву – Пасха. Українці полюбляють зустрічати багато свят, а одне із головних весняних свят – Великдень. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію і любов.

21 лютого представники всіх націй відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, та духовний результат еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

День Героїв Небесної Сотні - пам'ятний день встановлено з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян нашої держави.Вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

"Все починається з любові". Любов … як багато в цьому слові. Любов — це робота, безкорислива і радісна. Це зацікавлене і уважне ставлення до людини, справі або речі.

Спільно з практичним психологом Інна Трач інформаційний куточок до Дня безпечного Інтернету.

З 10.12 -14.12.18 виставка до Всеукраїнського тижня права - "Права людини понад усе".

21 листопада День Гідності і Свободи. Тематична виставка присвячена доленосним подіям Нашої держави.

День космонавтики. Леп буки.
День космонавтики. Леп буки.

12 квітня все людство відмічало Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань. Наші юні знавці космонавтики учні 5-В класу, виготовили леп буки "Космічні тіла" і тим самим поділились своїми знаннями про цю науку. Усі відвідувачі виставки, уважно передивились представлені матеріали і від душі захотіти дізнатися про навколишній світ більше!

16 січня День пам'яті Кіборгів. 242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі окупантам відстоюючи свою землю.

В бібліотеці ліцею проходить тематична виставка до 80- ти річчя від дня народження Василя Семеновича Стуса — українського поета, літературознавця, правозахисника .

Спільно з вчителем Романченко Т.В. та учнями 6-х класів представлені картини з пластиліну в техніці плоске ліплення на тему:"Природа - запорука нашого здоров'я".

Фотосушка робіт учнів 7-х класів в техніці об'ємний малюнок разом з вчителем Романченко Т.В. на тему:"Краса і грація в природі".

Персональна виставка робіт учениці 6-Б класу Жук Анастасії на тему:"Тварини всього світу"

У кожної людини є своя Батьківщина. У нас хмельничан - це наша рідна Хмельниччина. Наш край багатий і природними багатствами, і талановитими людьми. Хмельниччина - окраса нашої держави.

Героїчною сторінкою в історії нашого краю став партизанський рух. Сотні патріотів вливались в партизанські з'єднання, проявляли безперервну відвагу і мужність за визволення свого краю.

Тиждень безпеки життєдіяльності.
Небезпеки — це те, що загрожує не тільки людині, а й суспільству та державі в цілому. Тому профілактика та захист від них — актуальна, гуманна та соціально-економічна проблема, вирішення якої потребує уваги всього суспільства

Тарас Григорович Шевченко — великий поет, геній українського народу. Поет зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю людства. У своїй творчості митець сягнув на світовий рівень. Його довершені твори сіють зерна світла й добра, палахкотять незгаслим полум'ям безкомпромісної справедливості, проникливої мудрості.

Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями та їхніми духовними надбаннями.

 

Ми повинні берегти наше найбільше багатство, нашу одвічну святиню — рідну мову. Усе, що ми зробимо для неї, буде зроблено заради процвітання нації, у пам’ять про минуле й задля щастя майбутніх поколінь українців.

 

Читайлик запрошує у бібліотеку

Міжнародний день грамотності — це символ досягнень усього людства. Адже грамотність — це один із критеріїв, який відрізняє прогресивне суспільство від примітивного.

БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Дорожній рух - процес руху на дорогах транспортних засобів та учасників дорожнього руху.

 

Уявити своє життя без транспорту, без доріг, світлофорів, пішохідних доріжок та переходів не можливо. Усі відстані ми можемо подолати за допомогою транспорту. Але нехтуючи правилами дорожнього руху, людина може стати жертвою своєї необдуманої поведінки. Транспорт може бути як корисним, так і небезпечним.

 

Тому учасники дорожнього руху мають поважати один одного та дотримуватись правил дорожнього руху. Дотримуючись правил дорожнього руху, ми зберігаємо своє здоровя та життя.

 

Спільно з Хельницьким обласни краєзнавчи музеєм в бібліотеці ТБЛ ім. А Мазура організовано виставку річниці Чорнобильської трагедії

Спільно з Хельницьким обласни краєзнавчи музеєм в бібліотеці ТБЛ ім. А Мазура організовано виставку до 150 - річчя Михайла Грушевського.